Laminování


Laminace je povrchová úprava, která zásadním způsobem prodlužuje životnost mapy, brání mechanickému poškození, blednutí barev a navíc umožňuje popisování stíratelnými popisovači. Mapy laminujeme na velkoformátových strojích nejspolehlivější, tzv. horkou laminací, která umožňuje dokonalé a trvanlivé, celoplošné zatavení map, posterů a plánů.
Na mapy používáme čiré, lesklé lamino, historické mapy a mapy řady Executive vydavatele National Geographic jsou laminovány pro udržení autentického vzhledu matným laminem.

Rádi vám nabídneme využití volných kapacit – polaminujeme vaše tisky, plakáty, fotografie... Laminujeme do šíře 136 cm, délka je neomezená. Laminujeme oboustranně, příp. i jednostranně, možné je i hermetické zatavení (enkapsulace), při kterém se k tisku nedostane vlhkost ani voda. Tloušťka lamina je od 24 do 250 mikrometrů, s lesklým i matným povrchem, podle dohody je možná i aplikace speciálních struktur, archivních folií s vysokou UV zábranou a dalších technologií. Naše kapacity jsou výhodné především u větších formátů (A2 a větších) a většího počtu kusů.